Jak skutecznie promować salon optyczny w internecie?
Marketing
12 maja 2021

Jak skutecznie promować
salon optyczny w internecie?

Prowadzenie salonu optycznego tradycyjnie kojarzone było z biznesem stacjonarnym skupiającym się wokół lokalnej społeczności. Dziś coraz większa liczba właścicieli salonów widzi konieczność budowania świadomości i rozpoznawalności swojej marki w internecie. Rosnąca konkurencja nie pozostawia wyboru. Jak skutecznie promować salon optyczny w internecie? Jakie kanały promocji stosować? Od czego zacząć?

Czytaj więcej ...
Salon optyczny: Twój pomysł na biznes
Sprzedaż
16 kwietnia 2021

Salon optyczny:
Twój pomysł na biznes

Już teraz ponad 2,2 mld ludzi na świecie cierpi na wady wzroku. Czas pandemii jedynie pogorszy te statystyki. Nasze oczy cierpią najbardziej ze względu na przeniesienie życia do trybu on-line. Nie wstydzimy się przy tym okularów. Stały się elementem wizerunku, stylu. W zależności od okazji chcemy mieć już nie jedną, a 2-3 sztuki oprawek. Jeśli rozważasz otworzenie własnego salonu optycznego, to może być dobry moment.

Czytaj więcej ...
10 powodów, dla których warto wybrać program OsOptic
Technologie
2 kwietnia 2021

10 powodów, dla których
warto wybrać program OsOptic

Nowe technologie zmieniają sposób funkcjonowania biznesów w różnych branżach. Dotyczy to także salonów optycznych. Automatyzacja procesów i cyfryzacja dokumentacji staje się koniecznością dla skutecznego konkurowania na rynku. Zarządzasz salonem optycznym? Zastanawiasz się jaki program wybrać? Oto 10 powodów, dla których warto zainteresować się rozwiązaniem OsOptic.

Czytaj więcej ...
Jak nowe technologie usprawniają wizyty okulistyczne?
Klienci
24 marca 2021

Jak nowe technologie
usprawniają wizyty okulistyczne?

Największą przeszkodzą w udzieleniu fachowej pomocy Pacjentowi jest ograniczona wiedza na temat historii choroby oraz brak centralizacji danych na temat dotychczasowych wizyt. Czy są sprawdzone rozwiązania, które mogą pomóc uporać się z tym wyzwaniem w salonie optycznym? Jakie korzyści mogą odnieść okuliści? Jakie korzyści takie rozwiązania mogą przynieść dla zarządzających salonem optycznym?

Czytaj więcej ...
Jak chronić dane Klientów salonu optycznego?
Klienci
15 marca 2021

Jak chronić dane
Klientów salonu optycznego?

Dane to potęga. Zarówno te, które dotyczą funkcjonowania firmy, jak i te, które dotyczą Klientów. To dane stanowią o wartości firmy i budują jej przewagę konkurencyjną. Nie bez powodu stają się przedmiotem cyberataków. Jakie dane gromadzą salony optyczne? Jak zadbać o ich bezpieczeństwo? Czy warto sięgnąć po rozwiązania oparte na chmurze?

Czytaj więcej ...
Jak efektywnie zarządzać magazynem w salonie optycznym?
Sprzedaż
19 lutego 2021

Jak efektywnie zarządzać
magazynem w salonie optycznym?

Prowadzenie salonu optycznego wymaga poruszania się po różnych obszarach działalności, które są niczym naczynia powiązane. O sprawnym zarządzaniu możemy mówić kiedy wszystkie te obszary ze sobą współgrają. Jak sobie z tym poradzić kiedy wyzwań dla prowadzenia biznesu jest coraz więcej, a czasu nie przybywa? Odpowiedź jest prosta. Należy szukać funkcji, które można zautomatyzować.

Czytaj więcej ...
Jak nowe technologie mogą usprawnić pracę salonów optycznych?
Technologie
15 lutego 2021

Jak nowe technologie mogą usprawnić pracę salonów optycznych?

Automatyzacja, robotyzacja, cyfryzacja… Są to kierunki determinujące rozwój praktycznie wszystkich branż, w tym również salonów optycznych. Nowe technologie postrzega się jako narzędzia niezbędne do budowania przewagi konkurencyjnej i dbania o poprawę doświadczeń Klienta. Jakie rozwiązania technologiczne mogą usprawnić funkcjonowanie salonów optycznych? Jakie procesy działalności salonów optycznych mogą podlegać automatyzacji? Jakie korzyści odczują właściciele i Klienci salonów optycznych?

Czytaj więcej ...
Program dla optyka: nowa jakość obsługi Klienta
Sprzedaż
1 luty 2021

Program dla optyka:
nowa jakość obsługi Klienta

W związku z pandemią, część branż została całkowicie zamrożona, a część musiała zmienić sposób prowadzenia biznesu. Tak jest z branżą optyczną. Czy optyk jest otwarty w czasie koronawirusa? Jak wygląda obsługa Klienta w czasie pandemii? Co zrobić mogą optycy, aby świadczyć usługi w bezpiecznych warunkach?

Czytaj więcej ...
Icon